Haber

Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un Trenle Rusya’ya Gitti

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek üzere Pyongyang’dan ayrılarak trenle Rusya’ya gitti.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov’un Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Rusya’da görüşeceğini açıklamasının ardından Pyongyang’dan bir açıklama geldi. Kuzey Kore Personel Partisi Sekreterliği tarafından Kore Devlet Radyosuna yapılan açıklamada, Kim Jong Un’un Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’dan trenle ayrılarak Rusya’ya hareket ettiği belirtildi. Açıklamada, “Kore İşçi Partisi Genel Sekreteri ve Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong “Un, 10 Eylül öğleden sonra (Kore saati ile) Rusya Federasyonu’nu ziyaret etmek üzere Pyongyang’dan ayrıldı” denildi.

Açıklamada, Kim Jong Un’a hükümet üyelerinin yanı sıra askeri heyetten üst düzey isimlerin de eşlik ettiği belirtilirken, yayınlanan fotoğraflarda Kim Jong Un ve Kuzey Kore heyeti için tören düzenlendiği görüldü. Pyongyang’dan ayrılırken, Kim Jong Un’u trenden selamlama görüntüsü verdi. – MOSKOVA

omerliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu