Teknoloji

Elon Musk; Bir imparatorluğun sonunu getirebilir!

İnanılmaz zeka Tesla, Twitter ve SpaceX’in sahibi “iki taraflı kılıç”olduğunu iddia etti.

Yapay zekanın “drone savaşları” yaratmak için kullanılabileceğini söyleyen Elon Musk, “Sana her şeyi verebilecek bir cin varsa, bu tehlikelidir”bir açıklama yaptı.

“GELECEK SAVAŞ İNSANSIZ HAVA ARAÇLARIYLA OLACAK”

Wall Street Journal’ın (WSJ) Londra’daki CEO Kurul Zirvesi’nde görüntülü iletişim yoluyla konuşan Musk, dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin her şeyden önce silah geliştirmek için yapay zekayı kullanmasını beklediğini söyledi. Musk yaptığı açıklamada,

“Savaş alanındaki herhangi bir insandan daha hızlı tepki verebilen daha gelişmiş silahlara sahip olmak, AI’nın gerçekten yapabileceği şeydir.

Gelişmiş ülkeler veya en azından drone yeteneğine sahip ülkeler arasında gelecekteki herhangi bir savaş, büyük ölçüde drone savaşları olacaktır.”söz konusu.

“BİR İMPARATORLUĞUN SONU OLABİLİR”

Yapay zekanın bir imparatorluğun sonunu getirip getirmediği sorulduğunda şu yanıtı verdi: “Sanırım. Yaptığımız hiçbir şey için yapay zekanın gerekli olduğunu düşünmüyorum.”

Yapay zekanın yaygınlığı son yıllarda muazzam bir şekilde arttı ve chatbot ChatGPT gibi sistemler hızla günlük yaşamın bir parçası haline geldi.

ChatGPT’nin ve Midjourney gibi işleme araçlarının başarısı, yerleşik teknoloji devleri Microsoft ve Google arasındaki yapay zeka silahlanma yarışını körükledi; Ayrıca teknoloji devi Google, OpenAI’nin yazılımını desteklerken kendi Bard chatbot’unu geliştiriyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu