Ekonomi

Dolar/TL haftaya nasıl başladı?

Investing.com – USD/TL döviz kuru yeni haftaya 19.45 seviyesinden başladı. Serbest piyasa ile Merkez Bankası satış fiyatı arasındaki farkın kademeli olarak açıldığı bayram haftasında fark 1 TL’nin üzerindeydi. Yeni haftanın ilk işlem gününde makas açılmaya devam ediyor.

Makas dövizde yavaş yavaş açılıyor

Merkez Bankası’nın geçen hafta kapanışta orta vadeli satış seviyesi 19.4155’ti. Serbest piyasada satış fiyatı 20.50 TL’yi geçti. Fiziki süreçlerdeki artış, başta Kapalıçarşı olmak üzere döviz büroları ve diğer kanallardaki döviz alım satım fiyatlarında etkili oluyor. Bankalara uygulanan döviz sınırlaması ve yaklaşan seçimler fiziki süreçlerin artmasına neden oluyor.

Döviz kurları haftaya nasıl başladı?

USD/TL19.45, avro/TL21.33 ve sterlin/TLHaftaya 24.15 seviyesinden başlayarak, geçen haftayı 1.237 TL’den kapattı. gram altın yeni haftaya ise 1.235 TL’den hafif bir satıcıyla başladı. Altında onsFiyatın geçen haftanın son işlem gününde 1.974 dolara gerilemesi etkili oldu.

Bugün hangi bilgiler izlenecek?

Merkez Bankası saat 10:00’da yurt içinde gerçek kısım inanç indeksine ve kapasite kullanımı Ne; TÜİK ise hizmet, perakende ve inşaat sektörleri için inanç endeksini yayınlayacak. Global tarafta bugün veri akışı zayıfken, ifoindeks izleyecektir.

Yazar: Necdet Erginsoy

habercumra.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu