Haber

Bingöl’de Boyu 2 Metreyi Aşan Ton Balığı Heyecanı

Boyu 2 metreyi aşan ton balığını görenler telefonla aradı.

BİNGÖL – Bingöl’de bir balıkçı, tezgahına 2 metre 42 santimetre uzunluğunda ton balığı koydu. Balıkları gören vatandaşlar fotoğraf çektirmek için kalabalıklaştı.

Bingöl merkez Yenişehir İlçesi İnönü Caddesi’nde uzun yıllardır balık tutan Ahmet Bürek, tezgahına getirdiği dev ton balığıyla vatandaşların dikkatini çekti. 2 metre 42 santimetre boyunda ve 365 kilo ağırlığındaki ton balığını gören vatandaşlar fotoğraf çekmeden edemedi. Daha büyük balık getirdiğini ancak ilk kez bu kadar büyük ton balığı getirdiğini belirten Balıkçı Ahmet Bürek, ton balığının omega açısından da güçlü bir ilaç olduğunu belirtti.

Bürek, “Daha önce de büyük balık getirmiştik ama şu ana kadar getirdiğimiz en büyük balık bu. Ton balığı 2 metre 42 santimetre uzunluğunda ve 365 kilogramdır. Karasularımızdaki ender balıklardan biri, çok büyük. Lezzetli. Omega açısından zengin bir balık. Bunu bugüne kadar getirdik ve vatandaşlarımızın da gözdesi oldu.” “Talep yoğun, beğeniyorlar. İnşallah daha büyüklerini, daha güzellerini getireceğiz” dedi.

aydintepehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu