Haber

8 yaşındaki otizmli Ela’nın tek hayali yeşil sahada ter dökmek.

Denizli’de 8 yaşındaki otizm hastası Ela Aydemir’in futbol sevgisini görenler şaşkına döndü. Arkadaşlarıyla antrenmana giden Ela, maçlarda ter dökeceği günlerin hayaliyle yaşıyor.

Denizli’de futbola olan düşkünlüğü nedeniyle bir yıl önce annesi tarafından Sultanlar Futbol Kulübü’ne alınan 8 yaşındaki Ela Aydemir, diğer arkadaşlarıyla antrenmana gidiyor. Ela ilk 5 ay antrenörü Ahmet Özeren ve diğer kız arkadaşlarıyla bile bağ kuramadı. Antrenmanlarda ağlayan ve ekipmanları boşa harcayan Ela, beşinci ayın sonunda öğretmeniyle iletişime geçebildi ve bu sürecin ardından kendisine söyleneni harfiyen yapmaya başladı.

Ela’nın antrenmanlardaki performansından memnun olduğunu ifade eden Teknik Direktör Ahmet Özeren, Ela’nın futboldan tam olarak anlamadığı için oynayamayacağını, çözerse ne kadar başarılı olacağını merak ettiğini söyledi. Özeren, “Ela yaklaşık 1 yıl önce bize geldi. İletişimi yok, futbolla alakası yok. Biz sadece sosyalleşmesi için onunla ilgilendik. Aslında öğrencilerle nasıl ilgileneceğimizi bilmiyorduk. Otizm, biz de onunla öğrendik, ilk geldiğinde iletişim kurmuyor, ‘Konuşma, dinlemek istemiyorum’, ‘Bu kadar başarılı olacak, görmüş olacağız. Sonucun ne olacağını gerçekten tahmin edemiyoruz” dedi.

Sümeyye Aydemir: “Kızımın forma giyerek maç kazanması en büyük hayalim”

Antrenmanların tamamına katılan anne Sümeyye Aydemir, en büyük hayalinin kızının forma giyerek maç kazanması olduğunu belirtti. Ela’nın bunu başaracağına inandığını ifade eden Aydemir, “Ela sporu çok seviyor. Genelde esnek bir çocuktu. Hareketli, hiperaktif bir çocuktu. Burada burada oyun oynayan kızlar gördüm. Çok beğendim. O yüzden istedim.” Ela’yı dahil etmek için onlarla konuştum içeri aldılar Ela için çok güzel bir ortam var burada aile gibi kimseyi ayırt etmiyorlar herkesi içeri alıyorlar Ela’yı da ortalarına koyuyorlar Ela çok korkmuştu Ama sonra çok açtı. Yeterliydi. Umarım daha da yeterli olur. En büyük hayalim maç oynayarak kazandığınızı görmek. Dolayısıyla böyle bir şey olursa çok mutlu olurum” dedi.

Ela’nın arkadaşları Fatma Nur Gökkaya ve Eylül Dağ da Ela’yı çok sevdiklerini ve onun başarıya ulaşacağına inandıklarını söylediler. – DENİZLİ

atkaracalar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu