Haber

7. Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 15-20 Eylül tarihleri ​​arasında düzenlenecek Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali, ülkemizin ve dünyanın değerli şair ve yazarlarını İzmir’de buluşturacak.

Bu yıl 7.’si düzenlenecek Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali, 15-20 Eylül tarihleri ​​arasında edebiyat dünyasının değerli isimlerini İzmir’de buluşturacak. Festival, Cumhuriyetin 100. yılı münasebetiyle 15 Eylül günü saat 19.00’da Agora Arkeolojik Kazı Alanı’nda “Edebiyat Cumhuriyettir” temalı açılış töreniyle başlayacak. Yönetmenliğini Haydar Ergülen’in üstlendiği festivalin onur konuğu ise sanatçı İnci Aral olacak. Ülkenin ve dünyanın dört bir yanından birçok ünlü yazar ve edebiyatçıyı ağırlayacak olan festivalde, şehrin farklı yerlerinde paneller, söyleşiler, şiir dinletileri ve tiyatro oyunları sahnelenecek.

Popüler sanatçılar bu festivalde
7. İzmir Uluslararası Edebiyat Festivali’ne bu yıl Güney Afrika, Makedonya, İran ve Almanya’dan edebiyatçılar katılacak. Ayrıca Hüsnü Arkan, İsmail Saymaz, Erdal Güney, Özgür Zeybek, Ahmet Önel, Kaan Eminoğlu, Enver Topaloğlu, Barış İnce, İlhan Atasoy, Erol Tufan, Şermin Yaşar, Işıl Madak Kaya, Mehmet Atilla gibi seçkin isimler de yer alacak. festival.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi (APİKAM) tarafından düzenlenen festival, Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi, Ahmet Piriştina Kent Arşivi, Gençlik Tiyatrosu, Bornova Aşık Veysel Amfitiyatrosu, AGORA Örenyeri ve Kültürpark’ta gerçekleşecek.
Festivalin detaylı programına izmir.art adresinden ulaşılabilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu