Haber

İbrahim Kalın’ın yerine atama yapılmayacak.

Pencere yazarı Nuray Babacan, İbrahim Kalın’ın MİT Başkanlığı’na atanmasının ardından boşalan Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü görevine kimsenin atanmayacağı bilgisini paylaştı. Babacan, “İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile son atanan başdanışman Çağatay Kılıç’ın çok istediği bu pozisyon ikisine de yakışmayacak. Gerekli açıklamaları bizzat Cumhurbaşkanı yapacak. En azından Erdoğan’a kadar. tekrar ihtiyacı var.”

Nuray Babacan’ın yazısından bir bölüm:

“Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, eski bakanların neredeyse tamamından vazgeçerek başladığı planı partide ve bürokraside devam ettirecek. AKP’de son bir haftadır bakan yardımcıları ve üst düzey bürokrasi kulise girdi. Değerli bir not” Saraydan… Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İbrahim Kalın gibi, Yani sıfırdan bildiğiniz tüm yapılar…

Güç kanadında, kapalı kapılar ardında, çok değerli pozisyonlar için yarış devam ediyor. Önce Cumhurbaşkanlığı ekiplerinden başlayalım. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kez sözcü oluşturmama kararı aldı. Link Lideri Fahrettin Altun ve son atanan başdanışman Çağatay Kılıç’ın çok istediği bu pozisyon ikisine de yakışmayacaktır. Gerekli açıklamaları bizzat Cumhurbaşkanı yapacak. En azından Erdoğan’ın buna yeniden ihtiyacı var.

Öğrendiğimize göre Connection Office sadece “bilgilendirme” yapmaya devam edecek. İbrahim Kalın’ın geri kalan görevlerini Çağatay Kılıç yapacak. Örneğin Cumhurbaşkanına yurt dışı seyahatlerinde eşlik edecek, gerektiğinde tercümanlık yapacak. Cumhurbaşkanlığı adına bazı yurt dışı toplantılara katılacak. Yani görev açıklamasında sözcü yok. Altun ve Kılıç arasındaki sözcülük anlaşmazlığı için farklı bir analize rastlandı.” (HABER MERKEZİ)

lapseki-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu