Haber

Bitlis’te kar yerini soğuk havaya bıraktı, çatılarda buz sarkıtları oluştu (2)

BAŞKAN TANGLAY: 24 SAAT SAHADAYIZ

Kar yağışının 1 haftadır aralıklarla etkili olduğu Bitlis’te karla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor. İl merkezinde köy yollarında İl Özel İdaresi, ana yollarda Karayolları, şehir merkezinde mahalle yollarında ise belediye ekipleri karda çalışma yapıyor. Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, yolların açık kalması için mesai kavramını düşünmediklerini söyledi. Kar yağışı ile birlikte ekiplerin bölgeye indiğini anlatan Tanğlay, “Bütün belediye işçilerimiz ve iş makinalarımızla alandayız. 55 araç ve 80 işçi ile kar çalışmamızı yürütüyoruz. Allah’a hamd olsun yok. mahalle yollarımızın tamamı kapalı an itibari ile tüm ana yollarımız ve ara arterlerimiz ulaşıma açıldı su sıkıntımız olduğu için Bitlis’te kar bekliyorduk çok şükür kar yağdı bugün ara verdi. yarın öğleden sonra tekrar başlayacak. Pazar ve Pazartesi günü 50-55 santimetre civarında kar yağışı bekliyoruz. Personelimiz 7 gün 24 saat görev başında. “Vatandaşlarımız ihtiyaçlarını gidersinler diye 24 saat sahadayız. ulaşım kolay” dedi.

Bölge halkını da uyaran Tanglay, “Buradan tüm hemşehrilerimize şunu söylemek istiyorum. Özellikle otoparklara dikkat etmeleri, zor durumda kalmadıkça kendi araçlarını yola çıkarmamaları gerekiyor. Toplu taşımayı kullanmaları lazım. Vatandaşlarımıza daha iyi ulaşım sağlamak için inşallah meslektaşlarımızla bir aradayız. Hep birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Temenni ederim ki bu çabalar vatandaşlarımıza süratle yansır” dedi.

Bölgede yaşanan kuraklığa dikkat çeken Başkan Tanglay, 3 su kaynağının kuruduğunu belirtti. Tanğlay, “15 gün önce yaptığımız açıklamada Bitlis’te 3 su kaynağımızın kuruduğunu söyledik. Bunlar Başhan, Duav ve Çelikan dediğimiz su kaynaklarımızdı. Şu an itibariyle 9 sondajımız çalışıyor. Bu kar bize fayda sağlayacak. İnşallah toprak bu suyu çektikten sonra kaynaklarımız dolacak. Su konusunda da sıkıntı yaşamayacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu