Haber

Baykar’ı hedef alan Babacan’a Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tepki: Sen git bez sat

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda şirkete doğrudan devlet bütçesinden kaynak aktarıldığını iddia ederek, “Devletin hemen hemen bütün imkanları, bütün bu yardımlar, devlet bütçesinden doğrudan aktarılan kaynaklar devlet bütçesinden doğrudan aktarılıyor. Baykar. Bu proje ‘kutsal, dokunulmaz’. Üzgünüm, dokunacağız tabii” dedi.

BABACAN’IN BAYKAR ÇIKIŞINA ERDOĞAN’DAN SERT TEPKİ

Babacan’ın Baykar’ı hedef alan sözleri iktidarda büyük bir kesimin ilgisini çekerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da AK Parti’nin bugünkü grup toplantısında bu konuya değindi.

“YUNANİSTAN’IN SIZINTISINI DÜŞÜNÜYORUM”

Babacan’ı sert sözlerle suçlayan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı; “Bir ülkenin savunma sanayisine ancak rahatsız olanlar saldırır. Yunanistan’ın mızmızlanmasını normal görüyorum. Ülkemizin her değerini savunmak görevimiz olduğu gibi, bu alçak saldırıya da gereken cevabı vermek boynumuzun borcudur.

“ATAK HELİKOPTERLERİ TÜRKİYE’NİN KENDİ İŞİ OLARAK ÜRETİLİYOR”

Burada kimlerle, nasıl çalıştık, bunların hepsi kayıtlarımızda mevcut. Bütün bu adımlar atılırken öyle bir yerden öyle bir hale geldik ki sizin düzgün bir helikopteriniz yok! Şu anda saldırı helikopterleri Türkiye’nin kendi ürünü olarak üretiliyor. Yine birileri buna çelme takmaya çalışıyor. Ama bu bizi bir yere itiyor. Şimdi de Gökbey Helikopterini üretmek için adımlar atıyoruz.”

haber-huyuk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu