Ekonomi

Ankara e-İhracat Zirvesi tamamlandı

Ticaret Bakanlığı himayelerinde düzenlenen ve 3 gün boyunca e-ihracat alanındaki konuların tartışıldığı “Ankara e-İhracat Zirvesi” tamamlandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 8-10 Kasım tarihleri ​​arasında ATO Congresium’da düzenlenen “Ankara e-İhracat Zirvesi”, Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Zirve, 3.800’ü fiziki, 5.000’i online olmak üzere 8.800 kişinin katılımıyla gerçekleşti. Tüm paydaşların bir araya geldiği zirvede 5 panel ve 38 modülde 71 konuşmacı yer aldı.

Zirvede, “E-İhracat Politikalarının Paydaşları”, “E-İhracatta Pazaryerlerinin ve Çoklu Kanalların Önemi” ve “Uçtan Uca e-İhracat Konsorsiyumu”, “E-İhracatta Lojistik Yönetimi: Deneyimler ve Çözümler” panelleri yer aldı. Stratejiler”, “e-İhracat Hizmeti” Sağlayıcıları (Altyapı kurulumları, entegrasyonlar, yurt dışı kurulum ve ödeme sistemleri)”.

Bu panellerde e-ihracat konsorsiyum modeli, e-ihracatta lojistik analizleri ve potansiyel pazarlar, dijital pazaryerlerinde mağaza açılışları gibi konular tartışıldı.

Zirvede Bakanlık bürokratları “E-İhracatta Hedef Pazarlar ve Destekler” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Öte yandan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, zirvenin açılışında yaptığı konuşmada, İhracat Genel Müdürlüğü’nde e-ihracata ilişkin önemli bir yapılanma yaptıklarını, ihracatçıların ulusal B2B platformuna taşınacağını belirtti. e-ihracatın artırılmasında lokomotif olacak Türkiye E-İhracat Platformu’nun hayata geçirileceğini ifade etti. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu